Ankara Sosyal Medya.net Whatsapp Hattı 0535 088 59 66
image
Sosyal Medya Danışmanlığı Fiyatları

Sosyal Medya Danışmanlığı Fiyatları

Sosyal medya danışmanlığı fiyatları sosyal medya hesaplarının profesyonelce yönetilmesini isteyen pek çok kişinin öncelikli merak ettikleri arasındadır. Bu konuda fiyatlar çeşitli etkenlere göre değişmekte, bu nedenle de standart bir sosyal medya danışmanlığı fiyatları listesi çıkarmak çoğu kez imkânsız olmaktadır.

Ajansımızın da fiyatlandırmalarında göz önünde bulundurduğu başlıca etkenleri şöyle sıralayabiliriz:
  • Sosyal medya danışmanlığı alacak firmanın hedefleri öncelikli belirleyicilerdendir. Çünkü hedefleriniz hangi seviyede ise yapılacaklar da o kadar fazladır. Sosyal medyada gerçekleştirileceklerin herhangi bir sınırı olmadığı için siz neyi hedeflerseniz danışman o kadar çalışma yapar ve fiyatlar da ona göre değişir.
  • Yönetilecek sosyal medya hesaplarının sayısı bir diğer etkendir. Günümüzde Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, Youtube gibi çok sayıda sosyal medya platformu vardır ve hedef kitleye göre kimi zaman bir kimi zaman pek çok sosyal medya platformundaki hesabınızın yönetilmesini isteyebilirsiniz. Buna göre de fiyat değişir.
  • Her hizmet alıcı farklı gönderi sıklığı talep edebilmektedir. Haftada kaç gönderi paylaşılacağına göre fiyatlar değişebilmektedir.
  • Sponsorlu reklam ve reklam sıklıkları bir diğer etkendir.
  • Özel gün paylaşımları ve bunların sıklıkları rutin dışı olduğu için fiyatlara etki etmektedir.
  • Hizmet, ürün, kampanya, etkinlik gibi gönderiler her sosyal medya platformu için farklı şekillerde düzenlenip paylaşılacağı için bunlar da sosyal medya danışmanlığı fiyatları üzerinde etkilidir.
  • Hesaplarda paylaşılacak görsellerin nasıl temin edileceği, bunların da danışmanca hazırlanıp düzenlenmesi fiyatları farklılaştırmaktadır.
Sosyal Medya Danışmanı Seçiminde Fiyatların Etkisi
Sosyal medya çağımızın en yoğun ve en etkili pazarlarından birisidir. Üstelik yapısı itibariyle çok hızlı bir akış olmakta, kurumsal itibarınız ya da ürününüz çok kısa sürede popülerlik kazanabildiği gibi marka değeriniz de yerle bir olabilmektedir. Bu nedenle doğrudan sosyal medya danışmanlığı fiyatları üzerine odaklanarak ucuza yönelmek yerine doğru danışmanlık firmasıyla çalışılmaya çalışmalıdır.

Sosyal medya danışmanı seçerken öncelikle pazarlama ihtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi belirlemeli, ajans ile iletişime geçtiğinizde ne tür hizmetler almak istediğinizi net belirlemelisiniz. Ardından seçeceğiniz ajansın mutlaka deneyimli, yetkin ve kurumsal olmasına dikkat etmelisiniz.

Sosyal medyada anlık gelişmeler olduğu için iletişim çok önemlidir ve sosyal medya danışmanınızla her zaman iletişim kurabilmeli, en acil anlarda dahi müdahale etme şansı umabilmelisiniz.

Bütçe Dostu Sosyal Medya Danışmanlığı Fiyatları
Sosyal medya danışmanlığı alacağınız alansı seçerken fiyat faktörü önemlidir. Ajansın bilinirliği ve popülerliği danışmanlık fiyatlarının yüksek olmasına neden olabilir. Fakat bu, her zaman en iyi sonuçları almanız manasına gelmez. Düşük sosyal medya danışmanlığı fiyatları ile alınan hizmetler de yüksek geri dönüşler getirebilir. Bu noktada maliyet analizi iyi yapılmalı, bütçenize en uygun ajanstan yana tercihinizi kullanmalısınız.

Ankara Sosyal Medya olarak yılların bilgi, birikim ve uzmanlığıyla her zaman beklentilerin üzerinde sonuçlara imza atıyoruz. Bunu yaparken de daima bütçe dostu fiyat teklifleriyle çalışıyoruz.