Ankara Sosyal Medya.net Whatsapp Hattı 0535 088 59 66
image
Sosyal Medya Ajansı

Sosyal Medya Ajansı

Sosyal medya ajansı, sosyal medya hesaplarının daha etkin yönetilmesine dair hizmetler veren firmadır. Günümüzde sosyal medyanın etkinliğinin artması ve kullanımının yaygınlaşması gerek bireysel gerekse kurumsal sosyal medya hesaplarının yönetilmesinde profesyonel yardım ihtiyacını doğurmuştur.

Sosyal medya danışmanı olarak görev yapan ajans, kısıtlı bilgi ve argümanla şirketinizin ya da markanızın sosyal medya üzerinde daha etkin olmasını, hedef kitlenize kendinizi daha doğru şekilde anlatmanızı sağlar. En acil durumlarda reaksiyon gösterip ipleri eline alır ve oluşan negatif ortamdan dahi markanızın en az zararla, hatta kazançla çıkmasına yardımcı olmaya çalışır. Dolayısıyla sosyal medya ajansı dijital dünyadaki konumlamanızı etkilemekte, marka değerinizin yükseltilmesine çalışmaktadır. İlgilendiği web yazılım, grafik tasarım, tasarım gibi eylemler değil, daha çok sosyal medyanın psikolojik kısmı olmaktadır.

Sosyal Medya Ajansının Yaptıkları
Sosyal medya ajansı elindeki materyallerle markanızın en özgün şekilde sosyal medya platformlarında tanıtılmasında ve müşteri sayısının arttırılmasında etkilidir. Ülkemizde sosyal medyanın gücü ve etkinliği henüz tam olarak kıvranılamamış olsa da her geçen gün daha etkin kullanılmakta, bu açıdan sosyal medyayı etkili kullanan markalar hedeflerine daha hızlı ulaşabilmektedir. Bu açıdan bir sosyal medya ajansının yaptığı başlıca işleri şöyle sıralamak mümkündür:
  • Üstlendiği kurumun sosyal medya hesaplarını oluşturmak ve bunları yönetmek,
  • Sosyal medyaya özgü reklam stratejileri oluşturmak ve takiplerini sağlamak,
  • Kuruma ait özel etkinlikler, kampanyalar, anketler, bilgi selleri oluşturmak ve duyurmak,
  • Yapılan bütün etkinliklerin, anketlerin ve diğer çalışmaların etkileşim raporlarını oluşturup kuruma sunmak,
  • Sosyal medya kullanıcıları ile kurum arasında sağlıklı bir bağ gelişmesi ve sadakati güçlenmesine yardımcı olmak,
  • Kuruma ait sosyal medyadaki görselleri yönetmek, yönlendirmek,
  • Kampanya, reklam gibi geri dönütleri kurumla paylaşarak kurumun reaksiyonları görerek strateji geliştirmesine yardımcı olmak,
  • Sosyal medya hesaplarının hayran, üye sayılarını arttırmak,
  • Markanın güncel kalmasını ve hedef kitlesinde bu imajı oluşturmasını sağlamak,
Sosyal Medya Ajansı Çalışma Alanları
Sosyal medya ajansı tecrübesi ve deneyimi nispetinde sosyal medyanın her alanında çalışabilir. Fakat çoğu kişinin düştüğü en büyük yanılsamalardan birisi bütün sosyal medya platformlarında aynı paylaşımları, aynı şekilde yaparak sonuca ulaşmayı beklemektir. Oysa bütün sosyal medya platformlarının sistemi farklıdır. Kullanıcı profilleri ve kullanım alışkanlıkları değişiklik göstermektedir. Bu nedenle aynı olay anlatılırken dahi platformun özelliklerine göre uyarlanarak paylaşılmalıdır.

Dünyada sayısız sosyal medya platformu bulunmakla birlikte ülkemizde özellikle Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, Youtube, Pinterest, Foursquare, Google+ gibi alanlar öne çıkmaktadır. Sosyal medya ajansı da bütün bu mecraların birisini ya da tamamını kullanarak firmanın, kişinin ya da şirketin reklamını yapmak, müşterilerini etkilemek için çalışmaktadır. Ankara Sosyal Medya olarak yıllardır bütün sosyal medya platformları için profesyonel çözümler sunuyor, 7/24 iletişim kurabilmenize olanak tanıyor, hedeflerinize ulaşmanızda yardımcı oluyoruz.