Ankara Sosyal Medya.net Whatsapp Hattı 0535 088 59 66
image
Instagram Reklam Verme

Instagram Reklam Verme

Instagram reklam veremiyorum şikayeti oldukça fazla geliyor. Bu sorunun neyden kaynaklandığı ve nasıl çözüleceğine dair bütün detayları paylaşacağız. Fakat öncelikle Instagram reklamlarının ne olduğu konusunda bilgi vermekte fayda var.

Instagram çağımızın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisidir ve kullanıcı profiline baktığımızda gençlerin ve orta yaştakilerin daha yoğun olduğunu görüyoruz. Bu nedenle siz gençlere hitap eden ürünler ve hizmetler satıyorsanız reklam bütçenizi Instagram’a ayırmanız daha mantıklıdır. Yine de rastgele yatırım yapmak yerine önce analizler yapmalı, kitlenizin yaş aralıklarını, nerelerde daha etkin olduklarını, nasıl paylaşımlara rağbet gösterdiklerini ve diğer detayları tespit etmekte sağlıklı olacaktır.

Instagram Reklam Verme Modelleri
Instagram reklam veremiyorum ile birlikte Instagram’ın reklam formatları hakkında da bilgi vermek gerekiyor. Çünkü çoğu kişi farkında olmasa da Instagram’da farklı reklam modelleri yer alıyor. Temel düzeyde dört farklı reklam çeşidi bulunuyor:
 • Görsel reklamlar: Dilerseniz Instagram’da tek bir görsel ile reklam verebilirsiniz. Etkileyici görsellerin geri dönüşleri de iyi olacaktır. Görselin büyüklüğü 1080×1080 olmalı, oranı da 1:1 olmalıdır. Görsel üzerinde çok fazla metin kullanmamanız da görselin öne çıkmasını sağlayacaktır.
 • Döngü reklamlar: Dilerseniz birden fazla görsel kullanabilir, kaydırılabilir reklamlar tercih edebilirsiniz. Görselle birlikte video da kullanabilirsiniz. Tek bir ürünün arklı özelliklerine dikkat çekmek ya da birden fazla ürünün reklamını aynı anda yapmak istiyorsanız döngü reklamları etkili olacaktır.
 • Video reklamlar: Videolar internetin her alanında olduğu gibi Instagram’da da her geçen gün daha fazla izleniyor. Dilerseniz video ile de Instagram reklam verme yöntemini kullanabilirsiniz. Önerilen video uzunluğu 15 saniye olsa da Stories’te 60, akışta 120 saniyelik videolar tercih edebilirsiniz.
 • Hikaye reklamlar: Yukarda saydığımız üç reklam modelini dilerseniz hikayeler alanında kullanabilirsiniz. Hikaye reklamlarında görsellerin en, boy oranı 9:16 olmalı, görsel boyutu da 1080×1920 piksel olmalıdır. Hikaye reklamlarındaki video uzunluğu en fazla 60 saniye olmalıdır.
Adım Adım Instagram Reklam Verme
Instagram reklam verme hedeflerinize göre reklamlarınıza çeşitli eylem çağrı düğmeleri ekleyebilirsiniz. Şimdi Alışveriş Yap, Daha fazla Bilgi Al, Abone Ol, Bizimle İletişime Geç, İndir gibi düğmeler kullanabilirsiniz.
Instagram’da reklam vermek için şu adımları izlemeniz yeterlidir:
 1. Business Manager hesabınızda oturum açarak başlayın.
 2. Instagram ve Facebook sayfanızı BM hesabınızla entegre edin.
 3. Reklam hesabı oluşturarak bunu BM hesabınızla entegre edin.
 4. Kampanya oluşturabilmek için reklam hesabınıza erişin.
 5. Reklam hedefinizi belirleyin.
 6. Reklam bütçenizi seçin.
 7. Hedef kitle tespiti yapın.
 8. Hangi türde reklam vereceğinizi belirleyin.
 9. Onaya gönderin.
Bütün bu adımları tamamladıktan ve reklamınız onaylandıktan sonra artık Instagram reklamlarınız yayında olacaktır. Bu konuda dilerseniz profesyonel destek alabilir, ajansımız ile iletişime geçerek geri dönüşü yüksek reklamlarınızın Instagram’da yer almasını sağlayabilirsiniz.