Ankara Sosyal Medya.net Whatsapp Hattı 0535 088 59 66
image

HİZMERLERİMİZ

Google Reklamları

Google Reklamları

İnternet reklamlarının popülerliği, günümüzde iyice artmıştır. İnternette en sık kullanılan reklam türü ise; Google reklamları olmaktadır. Google reklamlarının popüler olmasının sebebi; internet kullanıcılarının %89’unun arama motoru olarak, Google kullanmasıdır. Google reklamları temel olarak, iki farklı türdedir. Bunlar, Google Adwords ile Google Adsense’dir. Bunlardan en önemlisi ve işlevsel olanı ise, Google Adwords hizmetleridir.
 
Google Adwords Reklamları 
Google, günümüzde en fazla ziyaretçi alan web sitelerinden birisidir. Bu özelliğinden dolayı da, reklam veren firmaların ilgisi; Google üzerinde toplanmaktadır. Bu yüzden reklam veren birçok firma, Google reklamları alanındaki Adwords hizmetlerini kullanmaktadır.
 
Reklam veren firmalar, Google reklamları dahilindeki Adwords hizmeti sayesinde; reklamının en üst sırada olmasını sağlayabilir. Ayrıca, belirli anahtar kelimeler sonucunda çıkan reklamlar; sayfanın sağ tarafında veya alt kısmında yer alabilmektedir. Bunun için, reklam veren firmaların; başlık, metin, URL konusunda planlama yapması; bütçe ayırması gerekmektedir.
 
Oluşturulacak Google reklamları istenilen ülkede ve de istenilen bölgede görüntülenebilir. Aynı zamanda, Google reklamları için; hedef kitle, yaş aralığı, cinsiyet gibi faktörler de seçilebilir konumdadır.
 
Niçin Google Adwords Çok Tercih Ediliyor? 
Google Adwords, Tıklama Başına Maliyet (TBM) sistemiyle hizmet verir. Google reklamları alanında sunulan hizmetlerin temelini oluşturur. İşletmenizin sağladığı hizmet veya ürünlerle alakalı olarak aranan kelimelerde sitenizin üst sıralarda çıkmasını sağlayan ücretli bir araçtır. Google Adwords’ün en büyük özelliğiyse, bütçeniz ne olursa olsun Google’da reklam vermenin en hızlı ve en basit yolu olmasıdır.
 
Google Adwords Nasıl Çalışır? 
Anahtar kelime hedefli bir Google reklamı verebilmek için, öncelikle reklam vermek istediğiniz anahtar kelimeleri seçersiniz. Daha sonra, bu anahtar kelimelere her tıklanma için vermek istediğiniz en yüksek tutarı belirlersiniz.
 
Google reklamları oldukça işlevseldir. Google reklamları ile reklam yayınlamak için; Google, sizden herhangi bir ücret talep edilmez. Kullanıcı, sadece reklamınızı görüp tıkladığında ücretlendirilirsiniz.
 
Google Adwords, kullanıcı deneyimlerini korumak adına anahtar kelimelere; 1 ila 10 arasında bir "Kalite Puanı" belirler. Bir kullanıcı, Google’da arama yaptığında; sizin ve rakiplerinizin TBM’leri ile kalite puanları çarpılarak, açık arttırmaya sokulur. Bu açık arttırma sonucunda ise, ilgili anahtar kelime için sıralamanız belirlenmektedir. Kalite puanını; tıklanma oranları(TO), açılış sayfanızın kalitesi ve de anahtar kelimenizin reklamla olan alâka düzeyi etkilemektedir.